Ondřej Hejma - profil som si dovolila použiť ten na obľúbenom webe osobnosti.cz, s uvedením zdroja
profil

Ondřej Hejma je spevák a hudobný skladateľ, frontman skupiny Žlutý pes, súčasne pôsobí ako korešpondent agentúry AP v Českej republike. Príležitostne sa venuje aj prekladom alebo moderovanie televíznych relácií.  Ondřej Hejma po gymnáziu vyštudoval filológiu (angličtina a čínština) na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Po univerzite pracoval ako copywriter v reklamnej agentúre. V roku 1987 sa stal spravodajcom agentúry AP. Je ženatý, jeho manželka Vladimíra je lekárka. Majú dve deti, staršieho syna Jana a mladšie dcéru Terezu. Býva v Řevnicích pri Prahe. Medzi jeho koníčky patrí cestovanie a golf, v mladosti hral futbal. Je známym sympatizantov politickej strany ODS a futbalového klubu Sparta Praha. Ondřej Hejma bol evidovaný ako agent ŠtB s krycím menom Rony.

Hudba:
V 60. rokoch po skončení štúdia založil spolu s Jánom Folle bluesovou skupinu Smäd, potom prešiel Yo-Yo Bandom a skupinou Combo FH Dana Fikejze. V roku 1978 založil kapelu Žlutý pes. Súbežne so žltým psom založil alternatívnu skupinu LL Jetel. Pre Žltého psa napísal väčšinu hudobných textov, píše texty aj pre ďalšie slovenské spevákmi. Je spoluautorom libreta českej verzie muzikálu Pomáda a Hamlet.

Čo si o ňom myslím ja?
ja si o ňom myslím asi to, čo si oňom myslí každý čo čítam na fórach a na názoroch. je to chlap, ktorého tam vybrali len preto že sa javí ako inteligentný, ale o pravej hudbe akoby nič nevedel. To že tam má niekoho rád a niekoho nie dáva jasno najavo a je tiež vidieť koho tam chce a kto nie. V superstar to v jeden diel vo vysielaní nepekne natieral slovákom a jho blbé komentáre sú strašné. Občas ma dokáže vytočiť tým, že nemá čo kecať do hudby a občas mi hlava stojí nad tým čo povedal.
Niekedy naozaj neviem čo si mám o ňom myslieť. Nikdy osm ho nemala rada a zatiaľ mi nedal dôvod si to rozmyslieť.  Pre mňa je skrátka nikto a moja sesterka v Zlíne a ďalšia v Prahe si o ňom myslia presne toto čo som napísala, hold bohužiaľ, ja mu za to nemôžem.

 

Vaše názory:
Áno, aj vaše názory sú dôležité. Preto píšte do tohto modr=ho okna všetky vaše názory na porotcov všetkých štyroch.  Mám to prepojené takže v rovnakom okne sa môže kritizovať a chválôiť každý jeden porotca naraz. Prosím nenadávajte a nepreklínajte. Sú to len ľudia, a ja sa sem nie vždy dostanem a nemôžem vždy všetko hneď zmazať tak prosím kľuuuuuud. thx

   
 
         

  - materiál je majetkom TV Markíza a TV NOVA a formát relácie je majetkom FREMANTLE MEDIA  © vytvoril Cicík a Verunka - piccontent Cyrix